Чи загрожує коронавірус Україні?

24 січня міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька зробила заяву про три випадки підозри зараження на коронавірус китайського походження в Україні. Що це — нова глобальна епідемія чи приводів для паніки немає? Я задала ці та інші питання педіатру Анастасії Шелевицькій.

Чи є ризик, що вірус добереться до України?

⠀Такий ризик є. Зараз світ глобальний, люди багато подорожують, тому хвороби, особливо ті, що передаються повітряно-крапельним шляхом і мають досить довгий інкубаційний період, швидко подорожують світом також.

Від завтра в аеропорту Бориспіль, який приймає авіарейси з Китаю, буде введений температурний скринінг. У всіх пасажирів після посадки буде вимірюватись температура тіла.

Міністерство охорони здоров’я обіцяє посилити контроль на всіх кордонах країни.

Що саме становить загрозу у випадку зараження ним? Хто входить в групу ризику?

Цей вірус небезпечний тим, що призводить до вірусної пневмонії, яка дуже швидко розвивається і проти якої нема якихось специфічних засобів, що допомагають її зупинити. (Організм має підібрати антитіла до вірусу і зупинити його поширення самостійно.) Поки експерти кажуть, що найгірше переносять цю хворобу люди літнього віку, люди, що мають хронічні хвороби. Але вірусні пневмонії переносяться дуже важко всіма, навіть найздоровішими людьми.

Анастасія: «Алгоритм дій має бути таким, як при ГРВІ»

Які симптоми мають насторожити?

Захворювання починається як звичайна ГРВІ чи грип, тому запідозрити і вирізнити коронавірус самостійно, без лабораторних тестів і до появи ускладнень досить важко.

Що робити, якщо ви підозрюєте зараження?

Ліків, які допомогають організму побороти саме цей вірус, поки немає. Тому алгоритм дій має бути такий як і при будь якому ГРВІ:

Що робити для профілактики?

Для профілактики коронавірусу потрібно робити те саме, що треба робити в сезон ГРВІ та грипу:

👏🏻ретельно мити руки після перебування в громадських місцях, не торкатися обличчя, очей;
💦підтримувати правильний мікроклімат в приміщенні (вологість 50-60%, провітрювання) для того, щоб наші слизові оболонки могли нас ефективно захищати;
❌уникати тісного контакту з хворими

Ваша особиста думка — чи є приводи для паніки?

Думаю, що поки для паніки проводу нема. Це вже не перший і не єдиний небезпечний вірус. Але нам в Україні потрібно дотримуватися правил безпеки у час захворюваності на грип та ГРВІ. Вони ж і допоможуть нам уберегтися від коронавірусу. Але треба бути більш уважним до себе та близьких і вчасно звертатися до лікаря.

Всесвітня організація охорони здоров’я України каже, що причин для світової паніки поки немає.

Добавить комментарий